Pojawiła się niedawno na rynku możliwość integracji systemów typu DECT stosowanych m.in. w trudnych środowiskach pracy, bezpośrednio z Microsoft Teams. Dzięki temu systemy DECT mogą umożliwić pracownikom o krytycznym znaczeniu biznesowym pełną mobilność, płynną komunikację głosową oraz funkcjonalności ujednoliconej komunikacji. 

Obecnie tylko kilku producentów oferuje ekonomiczne, wysoce bezpieczne rozwiązanie mobilne DECT z bezpośrednią, w pełni funkcjonalną integracją z bramą Microsoft Teams SIP. Elastyczna i skalowalna modułowa infrastruktura DECT pozwala firmom z łatwością zwiększać zasięg, ruch głosowy i liczbę użytkowników. Serwery IP-DECT dostępne zarówno w chmurze jak i on-premise oraz platformy do  zarządzania systemem DECT oraz wysokowydajne słuchawki zapewniają zasięg dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Idealne dla służby zdrowia, fabryk, logistyki magazynowej, bezpieczeństwa i handlu detalicznego. Słuchawki DECT mają również otwarte wsparcie dla aplikacji innych firm, aby zapewnić terminową komunikację, zoptymalizowane przepływy pracy oraz bezpieczeństwo personelu, który nie pracuje przy przysłowiowym biurku.

Organizacje w dużym stopniu zaczynają polegać na kluczowych dla biznesu pracownikach mobilnych, zapewniając im dostęp do tych samych narzędzi, co pracownikom biurowym i zdalnym, bezpiecznie łącząc głos, dane i ludzi w celu zwiększenia poziomu ich współpracy z innymi jednostkami. Wspomniane integracje DECT z na co dzień używanymi przez pracowników biurowych aplikacjami mogą zapewnić dostęp również pracownikom produkcyjnym do tego samego bezpiecznego systemu bez względu na to, gdzie pracują.

Jakość głosu klasy korporacyjnej

Komunikacja na słuchawkach DECT jest intuicyjna i niezawodna, co skutkuje przede wszystkim:

– większą liczbą odebranych połączeń,

– pracownikami, z którymi można się skontaktować w dowolnym miejscu w pracy, 

– wyższą satysfakcją z pracy oraz poprawą obsługi klienta lub pacjenta. 

Gdy komunikacja ma największe znaczenie, ułatwiamy pracownikom pozostawanie w kontakcie dzięki najlepszej w swojej klasie jakości głosu.

Uproszczenie cyfrowej transformacji do UCaaS

Integracja systemu DECT z Microsoft Teams Phone może ułatwić klientom płynną migrację od starszych systemów telefonicznych PBX/DECT i lokalnych systemów telefonicznych po scentralizowane rozwiązanie UCaaS oparte na chmurze. Systemy DECT wraz z Microsoft Teams, przekształcają współpracę zespołową i zapewnia pracownikom bez biurka solidne i niezawodne telefony DECT należące do wiodących w branży rozwiązań komunikacyjnych.

Bezpieczeństwo i ochrona pracowników mobilnych

Rozmowy telefoniczne Microsoft Teams są zabezpieczone za pomocą szyfrowania opartego na standardach branżowych, a za to systemy DECT mogą być certyfikowane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa w branży. Liderzy tej branży tacy jak np. Spectralink obsługują integrację alarmów, alertów, wiadomości i połączeń innych firm, w tym powiadomienia w czasie rzeczywistym i funkcje „samotnego pracownika” w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracowników nie pracujących na co dzień przy biurkach.

Jeśli są Państwo zainteresowani niezawodnymi systemami bezprzewodowymi typu DECT, które od lat sprawdzają się w trudnych środowiskach pracy dodatkowo z w możliwością współpracy z MS Teams zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Zapraszamy do kontaktu z nami

Kontakt z doradcą

EN