Bezprzewodowe telefony na produkcji stały się już standardem.

Tradycyjny fizyczny przycisk w takich telefonach, zamiast przesunięcia palcem po ekranie dotykowym, może być nieco pomijany ale wciąż odgrywa ważna rolę – zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa na halach magazynowych czy produkcji.
Zawsze znajduje się w tym samym miejscu i zwykle jest powiązany z wykonaniem pojedynczej funkcji, takiej jak włączanie urządzenia czy aktywacja skanera kodów kreskowych

A co jeśli przycisk w słuchawce typu DECT mógł również służyć jako przycisk ratujący życie?

W Spectralink tworzymy urządzenia mobilne dla pracowników pierwszej linii i osób nie pracujących przy biurku. Podobnie jak naszym Klientom, zależy nam przede wszystkim na ich bezpieczeństwie.

Dlatego nasze smartfony z serii Versity 92 i Versity 95 mają czerwony przycisk alarmowy umieszczony na górze każdego urządzenia, który łączy się z aplikacją Spectralink SAFE.
SAFE jest aktywowane poprzez długie, pojedyncze lub krótkie podwójne naciśnięcie tego czerwonego przycisku, a po aktywowaniu można tą funkcję skonfigurować tak, aby przycisk wywoływał alarm i/lub automatycznie wybierał wcześniej zaprogramowany numer alarmowy. Ponieważ nie wszystkie sytuacje awaryjne wymagają takiej samej reakcji, przycisk alarmowy można również programować za pomocą interfejsu API, aby dostosować odpowiednią reakcję do każdej sytuacji.

Funkcjonalność ta jest szczególnie ważna wśród pracowników produkcji.
Dostępność tych funkcji bezpieczeństwa za pomocą fizycznego przycisku alarmowego, a nie tylko klawisza na ekranie dotykowym, ma kluczowe znaczenie z wielu powodów.

– Po pierwsze, użytkownicy urządzeń są bardzo zaznajomieni z fizycznym kształtem swoich telefonów, w tym z umiejscowieniem niewielkiej liczby przycisków fizycznych, i mogą instynktownie sięgnąć po przycisk alarmowy w przypadku zagrożenia.

– Po drugie, przycisk ten można szybko, cicho i łatwo nacisnąć w stresujących sytuacjach awaryjnych, a pracownicy mogą wezwać pomoc, nie wpisując żadnych numerów alarmowych ani przewijając listy kontaktów awaryjnych.

– Po trzecie, jeśli główny użytkownik urządzenia jest obezwładniony i potrzebuje pomocy, inni mogą nacisnąć czerwony przycisk alarmowy bez potrzeby skanowania odcisków palców, logowania się lub dostępu głosowego.

Smartfony Versity są również wyposażone w czujniki ruchu, które współpracują z aplikacją Spectralink SAFE, aby wykryć, czy użytkownik biegnie, upadł czy się nie porusza. Smartfony Versity Spectralink zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa osobistego, dzięki czemu mobilni pracownicy, którzy zostali ranni lub znaleźli się w niebezpiecznych sytuacjach, mają dostępny szybki i niezawodny sposób na wezwanie pomocy w dowolnym miejscu pracy. W drodze, niezdolni do poruszania się, a nawet obezwładnieni – funkcje bezpieczeństwa Spectralink pozwalają mobilnym pracownikom szybko wezwać pomoc podczas pracy.

Jeśli są Państwo zainteresowani niezawodnymi systemami bezprzewodowymi typu DECT od Spectralink, które od lat sprawdzają się w trudnych środowiskach pracy zachęcamy już dziś do kontaktu z naszymi ekspertami.

Zapraszamy do kontaktu z nami

Kontakt z doradcą

EN